Filmoterapia na VoD.MDAG.pl: Ewa nie chce spać

Filmoterapia, czyli w jaki sposób możemy głębiej doświadczać filmy, które oglądamy oraz kino jako punkt wyjścia do rozmów na ważne tematy społeczne. 15 kwietnia porozmawiamy o filmie EWA NIE CHCE SPAĆ.

Ikony mody - kolekcja VOGUE na VoD.MDAG.pl

Razem z VOGUE Polska zapraszamy do oglądania filmów ze specjalnej kolekcji „Ikony mody”. Poznajcie bliżej kultowych projektantów, których kreacje od lat szokują, zachwycają i wyznaczają trendy.

Historie największych dyktatorów współczesności na VoD.MDAG.pl

W katalogu VoD.MDAG.pl nie brakuje filmów o najbardziej bezwzględnych władcach współczesnej historii. Jacy byli, jak dotarli do władzy i jak ich zapamiętano? Totalna biografia Hitlera, wspomnienia z pogrzebu Stalina, dziwaczna intryga Kim Dzong Ila oraz szczery portret Putina – dostępne na naszej platformie filmy to cenna lekcja historii.

Nowość VOD: filmowa biografia dyktatora

Jak wyglądały szkolne i studenckie lata przywódcy III Rzeszy, jego doświadczenia z czasów pierwszej wojny światowej i wyborów prezydenckich 1932 roku? Od 9 kwietnia na VoD.MDAG.pl oglądać można pierwszą część filmu, który szczegółowo przybliża historię Hitlera.

Nietypowa podróż do Tokio z filmami VOD.MDAG.PL

W Japonii wiśnie już w pełnym rozkwicie – przy tej okazji na VOD.MDAG.PL zapraszamy w filmową podróż do Tokio. W pierwszym filmie przewodnikiem będzie słynny mistrz sushi, którego restauracja otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. Druga japońska propozycja opowiada natomiast o fenomenie popularności dziewczyńskich zespołów J-popowych.

Sportowe pasje na VOD.MDAG.PL

Siła, dyscyplina oraz fizyczna i psychiczna wytrwałość to cechy, które charakteryzują bohaterów pokazywanych na VOD.MDAG.PL filmów o sporcie. Poznajcie bliżej słynnego guru jogi, pogodnego emerytowanego podróżnika oraz uczestników organizowanego w ekstremalnych warunkach klimatycznych wyścigu. Zajrzyjcie za kulisy profesjonalnego tenisa oraz do podwodnego świata słynnego nurka.

Filmy z widokiem na góry

Trzy filmy, trzy niezwykłe historie i jeden wspólny element – towarzyszące opowieściom niesamowite, górskie krajobrazy. Na VOD.MDAG.PL zapraszamy w filmową podróż w Alpy i Himalaje. Na zbocza gór przeniosą nas dwa wyjątkowe dokumenty polskich reżyserów oraz nagrodzona na festiwalu w Cannes tragikomiczna fabuła.

Spotkanie: Kim są Szerpowie i co warto o nich wiedzieć?

Po niedawnym sukcesie Szerpów, którzy zdobyli K2 zimą jako pierwsi w historii, Paulina Reiter porozmawia z reżyserką Elizą Kubarską oraz producentką Moniką Braid, których film „Ściana cieni” („The Wall od Shadows”) był hitem zeszłorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Trwa Forum w Davos. Szansa dla świata czy tylko dla bogatych?

W zamyśle twórców Forum miało to być miejsce dialogu i debaty na temat głównych społecznych i ekonomicznych problemów planety. Pojawiają się jednak głosy, że tak naprawdę prowadzone są tam rozmowy biznesowe, które pomagają najbogatszym pomnożyć wyłącznie swój majątek...

Nowości VOD.MDAG.PL: w drodze do niezwykłych miejsc

Już od 25 stycznia na VOD.MDAG.PL zapraszamy w podróż do dwóch wyjątkowych miejsc. Jednym będzie Jamajką, drugim znikająca wyspa Kiribati na Oceanie Spokojnym. Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!

Czy kucharz może być dobrym szpiegiem?

Jak z perspektywy kogoś, kto zna idealnie świat szpiegów, wygląda praca szpiega-amatora, który przez dziesięć lat zdobywał informacje o reżimie w Korei Północnej?

Debata wokół filmu „Kłamcy klimatyczni”

Debata wokół filmu „Kłamcy klimatyczni” na fanpage'u Millennium Docs Against Gravity na Facebooku! Partnerami spotkania są WWF Polska, Greenpeace Polska oraz Śląski Ruch Klimatyczny.

Filmoterapia na VOD.MDAG.PL!

Zapraszamy na cykl wyjątkowych spotkań na fanpage'u festiwalu Millennium Docs Against Gravity na Facebooku!

Animafest w serwisie VOD.MDAG.PL!

6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animafest Gdańsk 2020 w tym roku odbędzie się wyłącznie online. Serwis VOD.MDAG.PL będzie miał przyjemność zaprezentować najlepsze filmy animowane z całego świata w dniach 27-30 grudnia.

Już jutro Millennium Docs Against Gravity rusza w… Nowym Jorku!

Od 9 do 16 grudnia festiwalowe filmy zostaną pokazane także w Nowym Jorku. Dzięki współpracy Millennium Docs Against Gravity z Polish Cultural Institute New York oraz prestiżowym Museum of the Moving Image (MoMI) amerykańska publiczność zobaczy pięć wyjątkowych tytułów.

Najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne w listopadzie na Mdag.pl!

Kino to magiczna przestrzeń, zachęcająca do eksperymentów, które pozwalają zdobyć wiedzę o świecie i wyrobić sobie opinię na wiele ważnych społecznie tematów. Od 10 do 23 listopada Fundacja Okonakino, współorganizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, zaprasza na cykl „Kino jako laboratorium II”, kontynuację zeszłorocznego programu prezentującego najciekawsze niemieckie filmy dokumentalne. To zaproszenie dla wszystkich widzów w podróż po zupełnie różnych sposobach opowiadania w kinie dokumentalnym, które najlepiej świadczą o niesamowitej kreatywności jego twórców.

Prace uczestników warsztatów “Podłącz się. Kino dokumentalne online”. Jak stworzyć własne wideo?

W ramach projektu “Podłącz się. Kino dokumentalne online” w październiku 2020 r. odbyła się seria warsztatów dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo – od tych najprostszych po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe – wprowadziła Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa. Zobacz wideo stworzone przez uczestników warsztatów.

Oto, co nas czeka w tym tygodniu podczas trzeciej części 17. Millennium Docs Against Gravity!

„Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” to projekt, który jest zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Do końca października widzowie będą mogli zobaczyć w wolnym dostępie kilkanaście wyjątkowych filmów dokumentalnych o wysokiej jakości edukacyjnej. W tym czasie odbywają się także warsztaty z krytyki filmowej oraz spotkania z ekspertami, które pomogą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Filmy w wolnym dostępie w ramach „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”

Filmy będą pokazywane w wolnym dostępie na stronie festiwalu mdag.pl. O dokładnych terminach ich premier widzowie będą na bieżąco informowani. Ilość darmowych e-biletów na każdy film jest ograniczona. W ramach projektu odbędą się także warsztaty, spotkania z ekspertami oraz pokazy online filmów z audiodeskrypcją.

Hity festiwalu, które podbiły serce publiczności, z audiodeskrypcją

W ramach trzeciej części festiwalu widzowie zobaczą cztery filmy z audiodeskrypcją - zostaną udostępnione w wersji z lektorem i napisami dla niesłyszących. Każdy powinien przeżyć taki niezwykły pokaz. Będą to hity festiwalu, które podbiły serce publiczności.

Filmy w wolnym dostępie w ramach „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”

W tym roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity podzielony został na trzy wyjątkowe części. Pierwszą była edycja kinowa, która rozpoczęła się 4 września i zgromadziła ponad 65 tysięcy widzów w siedmiu miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. Następnie od 19 września do 4 października ponad 100 filmów zostało zaprezentowane na stronie festiwalu mdag.pl. Ostatnia, trzecia część festiwalu, nosi tytuł „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

CZWARTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Dziś będziemy mieli okazję uczestniczyć na żywo w spotkaniu z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim podczas rozmowy wokół filmu „Księgarnie Nowego Jorku", usłyszymy reżyserskie zapowiedzi filmów „Andriej Tarkowski. W świątynii kina" oraz „Jaskinia", a także obejrzymy transmisję Q&A z reżyserką po filmie „Blizny"!

10 największych hitów festiwalu online!

Najczęściej oglądane przez widzów do tej pory filmy części online 17. Millennium Docs Against Gravity to zestawienie bardzo różnorodne i pokazujące szerokie spojrzenie publiczności na otaczający świat.

ŚRODA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Dziś o 18:00 czeka nas Q&A na żywo z reżyserem „Marzycielek miast"! W programie także wspólne oglądanie debaty po filmie „Strażnicy lasu" a także reżyserska zapowiedź „Spróbujmy skoczyć do studni". Z kolei Jakub Dymek powie kilka słów o „Kapitale w XXI wieku"!

Jeszcze możesz zadebiutować podczas 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity online! [warsztaty krytyki filmowej]

Ruszyły zapisy na warsztaty krytyczno-filmowe “Podłącz się. Kino dokumentalne online” dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo - od tych najprostszych, których autorami mogą być już kilkulatki po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe - wprowadzi Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa.

NIEDZIELA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

ziś czeka nas spotkanie na żywo z reżyserką filmu „Tarantino: bękart kina" Tarą Wood, wspólne oglądanie transmisji spotkania po „Dlaczego podskakuję" oraz zapowiedzi reżyserskie filmów „Ważniejsza od królów" i „Malarka i złodziej"!

SOBOTA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

W sobotę czekają nas warsztaty po filmie „Rozterki pożądania", zapowiedź reżyserska „Dla Samy" oraz transmisja Q&A po filmie „Na wiarę. „Egzorcysta" Williama Friedkina"!

PIĄTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

W piątek czekają na nas zapowiedzi przed filmami „Księgarnie Nowego Jorku" i „Dlaczego podskakuję" a także transmisja spotkania Q&A z reżyserem „Analogowego wizjonera"!

ŚRODA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

W środę czekają na nas zapowiedzi reżyserskie filmów „Wakacje z bronią" i „Czerwony nos, puste kieszenie" a także wspólne oglądanie i debata po „Księgarniach Nowego Jorku"!

WTOREK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

We wtorek czeka nas spotkanie na żywo z reżyserem filmu „Kwiaty dwóch Korei", zapowiedzi filmów „Blizny" oraz „Cunningham. Choreograw współczesności", a także spotkanie z bohaterką „Dramatycznego roku"!

PONIEDZIAŁEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

W poniedziałek koniecznie zobaczcie zapowiedzi reżyserów filmów „Kwiaty dwóch Korei" oraz „Marzycielki miast", a wieczorem wspólnie oglądamy na Facebooku spotkania z Iryną Tsilyk, reżyserką „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza" oraz Allą Kovgan, reżyserką „Cunningham. Choreograf współczesności"!

SOBOTA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Wystartowaliśmy! Pierwszy dzień części online festiwalu zaczynamy z przytupem! Czeka na was spotkanie na żywo z reżyserką filmu „Między nami" Dorotą Probą oraz wspólne oglądanie debaty po filmie „Influencer. W pogoni za lajkami"!

Materiał w Variety o Millennium Docs Against Gravity!

Prestiżowy amerykański magazyn „Variety" opublikował artykuł o naszym festiwalu oraz jego misji! Nasi anglojęzyczni widzowie oraz czytelnicy magazynu mogą przeczytać w nim kilka słów od naszego Dyrektora - Artura Liebharta.

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW FESTIWALU W BYDGOSZCZY

Dnia 11 września 2020, w Bydgoszczy, podczas 17 edycji Millenium DOCS AGAINST GRAVITY Film Festival jury w składzie: Justyna Komowska, Jarosław Piskozub i Michał Tabaczyński przyznało Nagrodę Bydgoszcz ART.DOC Award o wartości 1500 EURO dla filmu "Ziemia jest niebieska jak pomarańcza", reż Irina Tsilik.

„Witamy w Czeczenii” laureatem gdyńskiej edycji festiwalu

Jury gdyńskiej edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w składzie: Magdalena Grzebałkowska, Maciej Moskwa i Sławomir Pultyn, Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za rok 2020 przyznało filmowi DAVIDA FRANCE'A "WITAMY W CZECZENII"