Wilgotne miejsca Wetlands

reż. David F. Wnendt 2013 Niemcy 109 min.
Wilgotne miejsca to adaptacja kultowej i skandalizującej książki Charlotte Roche pod tym samym tytułem, wydanej w 2008 roku, przetłumaczonej na 27 języków, opublikowanej w 28 krajach i uznanej - zaledwie po kilku tygodniach od wydania - za bestseller 2008 roku w Niemczech.

Helen (Carla Juri) nie chce pogodzić się z rozwodem rodziców i marzy o tym, żeby znów zamieszkali razem. Poszukuje miłości, ale czuje się w pełni sobą, gdy w towarzystwie przyjaciółki Coriny łamie jedno społeczne tabu za drugim. Pewnego dnia, przy goleniu miejsc intymnych, zacina się i trafia do szpitala. Prowadzący ja lekarz Notz uznaje Helen za przypadek niezwykły, a personel jest zszokowany jej ostrymi dowcipami i niekonwencjonalnym stylem bycia. Ona sama ma jednak nadzieję, że pobyt w szpitalu to szansa na pogodzenie się rodziców i nawiązanie relacji z pielęgniarzem Robinem, który interesuje się nią coraz bardziej. Czy Helen w końcu odnajdzie prawdziwą miłość?

Utrzymany w stylu muzycznego teledysku film Wilgotne miejsca, przypominający takie kontrowersyjne obrazy jak Trainspotting" czy Biegnij Lola Biegnij", okrzyknięto mianem Amelii 2.0". Główną rolę w filmie zagrała szwajcarska aktorka Carla Juri, laureatka wielu nagród dla młodych talentów, w tym nagrody SHOOTING STARS dla najlepszych młodych europejskich aktorów, przyznanej na festiwalu w Berlinie w 2013 roku.

Inne filmy z sekcji Fabuła