W kręgu miłości The Broken Circle Breakdown

reż. Felix Van Groeningen 2012 Belgia, Holandia 111 min.
2014 – Cezar dla Najlepszego Filmu Zagranicznego 2013 – nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny 2013 – Europejska Nagroda Filmowa w kategorii Najlepsza Europejska Aktorka 2013 – Nagroda Publiczności (sekcja Panorama) oraz Nagroda Label Europa Cinemas MFF Berlin 2013 – Nagroda LUX Parlamentu Europejskiego 2013 – Festiwal Sztuki Filmowej Dwa Brzegi (film otwarcia) 2013 – Nagrody dla Najlepszej Aktorki i Najlepszego Scenariusza FF Tribeca
Historia wielkiej miłości pomiędzy Didierem - liderem muzycznej kapeli a Elise - właścicielką studia tatuażu; pary, którą los wystawia na ciężką próbę.

Film Felixa van Groeningena (Boso, ale na rowerze"), nominowany do Oscara 2014 w kategorii Najlepszy Film Nienaglojęzyczny oraz nagrodzony przez publiczność Berlinale 2013.

Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass. Niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje poważnej próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Każde z nich zaczyna żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwieństwo losu. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?      

W kręgu miłości" to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena (Boso, ale na rowerze"). To tętniący emocjami i brawurowo zagrany obraz ze znakomitą ścieżką dźwiękową.

Inne filmy z sekcji Fabuła

Inne filmy z tagiem love story