TOOMANYKICKS TOOMANYKICKS

reż. Dawid Wawrzyszyn (scenariusz: Dawid Wawrzyszyn, Maciej Ślęzak, Maciej Kerszen) 2021 Polska 60 min.
Pierwszy polski dokument o kolekcjonerach butów sportowych Wnikliwa analiza pasji bohaterów i przemian kulturowo-gospodarczych, jakie zaszły w Polsce od 1989 roku.

TOOMANYKICKS to opowieść o 11 osobach, które dorastały w okresie intensywnych zmian społecznych i gospodarczych w Polsce. Ich wspólną pasją stało się kolekcjonowanie butów sportowych. Pytanie, ile par to już za dużo, nie istnieje w świecie prawdziwych sneakerheadów. Dzięki nim poznajemy historię rozkwitu polskiego designu w ostatnich trzech dekadach wolności, ale dowiadujemy się też wiele o znaczeniu sportu i muzyki w ich życiu. Wielu bohaterów filmu osiągnęło sukces nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. 

W ostatnich latach miłość do butów sportowych przestała być jedynie hobby wąskiej grupy osób. Ich pasję podziela coraz większa część polskiego społeczeństwa, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia i grubości portfela. Twórcy biorą nas w niesamowitą podróż przez bazary pełne podróbek, pierwsze sklepy sportowe, aż do czasów, kiedy internet zdominował każdą sferę naszego życia. TOOMANYKICKS to jedyny film o polskich sneakerheadach i jeden z nielicznych filmów o tej tematyce na świecie.

Inne filmy z sekcji Fetysze i kultura

Inne filmy z tagiem popkultura