Rosyjska szkoła uwodzenia School of Seduction

reż. Alina Rudnitskaya 2018 Dania 93 min.
2019 – CPH:DOX Kopenhaga
Bohaterki filmu biorą udział w kursie „Jak uwieść bogatego mężczyznę”. Dowiadują się tam, jak się zachowywać, jak się ubierać czy jak pieścić partnera, a wszystko to, by znaleźć męża i spłodzić dla matuszki Rosiji przynajmniej trójkę dzieci.

Z perspektywy Zachodu, Rosja uchodzi za królestwo patriarchatu. Co 40 minut umiera tu pobita kobieta, zgłoszona po raz pierwszy przemoc domowa nie jest karana, a kobiety mają ograniczony dostęp do ponad 450 zawodów. Jednak i tak w corocznym wystąpieniu z okazji Dnia Kobiet prezydent Władimir Putin zapewnia je o swojej miłości i szacunku. Bohaterki filmu mogą liczyć również na „dobre słowo” od psychologa prowadzącego kurs „Jak uwieść bogatego mężczyznę”. Dowiadują się tam, jak się zachowywać, jak się ubierać czy jak pieścić partnera, a wszystko to, by znaleźć męża i spłodzić dla matuszki Rosiji przynajmniej trójkę dzieci. Takie jest zadanie prawdziwej kobiety.

Uczestniczki trafiają na kurs z różnych powodów. Lida tkwi w związku z żonatym mężczyzną, Vika przeżywa kryzys małżeński i chciałaby ożywić związek, zaś Diana szuka majętnego partnera, który zapewni jej i małemu synkowi komfortowe życie. Każda z nich czuje się niekompletna i szuka wsparcia w dostępnych modelach kultury. Śledzimy ich losy w trakcie i kilka lat po zakończeniu kursu.

Inne filmy z tagiem Rosja