Całoroczna platforma VOD.MDAG.PL jest unikalnym miejscem w sieci, które gromadzi najlepsze filmy dokumentalne oraz art-houseowe fabuły. Od 6 do 12 czerwca stanie się także przedłużeniem 19. edycji Millennium Docs Against Gravity, która oficjalnie zakończyła się 5 czerwca. 10 filmów ze ścisłej czołówki najchętniej oglądanych tytułów w części online oraz zeszłoroczny zwycięzca festiwalu, film „Przeżyć”, będą dostępnych przez dodatkowe sześć dni.

Pełna lista nowości na VOD.MDAG.PL:

„Babi Jar. Konteksty”, reż. Siergiej Łoźnica

29 i 30 września 1941 roku w wąwozie Babi Jar nieopodal Kijowa zginęły ponad 33 tysiące Żydów. Siergiej Łoźnica bada dokładnie, jak do tego doszło.

„Dom z drzazg”, reż. Simon Lereng Wilmont

Historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu konfliktu z 2014 roku.

„Jak wychować nastoletniego mordercę”, reż. Frida Barkfors, Lasse Barkfors

Troje rodziców nastoletnich morderców opowiada o życiu po przerażającym i niezrozumiałym czynie, jakiego dopuściły się ich dzieci.

„Kiedyś byliśmy dzieciakami”, reż. Eddie Martin

Prawdziwa historia bohaterów filmu „Dzieciaki” Larryego Clarka, którzy zostali przez niego bezwzględnie wykorzystani jako trampolina do sukcesu w Hollywood.

„Krowa”, reż. Andrea Arnold

Bohaterką filmu jest krowa Luma. Zdobywczyni Oscara® Andrea Arnold obserwuje cykl jej życia i zanurza się w jej emocjach.

„McCurry. W pogodni za kolorem”, reż. Denis Delestrac

Pierwszy pełnometrażowy portret Steve'a McCurry'ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku.

„Misja: szczęście”, reż. Louie Psihoyos, Peggy Callahan

Dalajlama i Desmond Tutu zetknęli się kilkakrotnie. Ich spotkania zaowocowały bestsellerową pozycją „The Book of Joy”, na której oparty został film.

„Młody Platon”, reż.  Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath

Pan McArevey jest natchnionym dyrektorem katolickiej szkoły dla chłopców w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Belfaście.

„Przeżyć”, reż. Jonas Poher Rasmussen

Poruszająca historia ucieczki z Afganistanu, tułaczki po Europie i odkrywaniu własnej seksualności przez nastoletniego Amina. Słodko-gorzka opowieść o dorastaniu w ekstremalnych warunkach.

„Rzeka”, reż. Jennifer Peedom

Spektakularny wizualnie film o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją czytaną przez Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead!

„Trzy minuty zawieszone w czasie”, reż.  Bianca Stigter

Niezwykłe trzy minuty amatorskiego filmu z 1938 roku stają się medytacją nad społecznością Żydów z Nasielska na kilka chwil przed zagładą.