Kilka słów o VoD.MDAG.pl

Wszystko zaczęło się od Millennium Docs Against Gravity - największego festiwalu filmowego w Polsce. W pamiętnym 2020 roku festiwal odbył się po raz pierwszy w formule hybrydowej. Ponad 100 filmów zostało zaprezentowanych online po zakończeniu edycji kinowej. Ogromny sukces był dla nas kolejnym dowodem, że nadszedł czas, żeby stworzyć dla najciekawszych filmów dokumentalnych i fabularnych nowe miejsce w sieci. Miejsce, w którym każda osoba może poszerzyć swoją wiedzę o rzeczywistości, z czułością spojrzeć na innych i z troską na najbardziej palące problemy współczesnego świata.

Stawiamy na różnorodność tematów, dlatego w naszym katalogu nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, psychologii, nauce, sporcie, sztuce, architekturze i modzie. Filmy fabularne, które prezentujemy, to w ogromnej mierze kino art-housowe, przesuwające granice języka współczesnego kina.

Oprócz upowszechniania kultury filmowej oraz zapewniania widzom i widzkom silnych przeżyć, ważną częścią naszej misji jest rozbudzanie ciekawości. Dlatego bardzo szeroko i nowocześnie rozumianej edukacji poświęciliśmy osobną część naszego serwisu. Kierujemy ją do osób biorących udział w naszych fakultetach na najlepszych polskich uniwersytetach, ale zachęcamy też do wspólnego oglądania rodziców z dziećmi oraz uczniów. Liczne materiały dodatkowe pozwalają pogłębiać filmowe historie i tworzą jeszcze bardziej interaktywne treści dla wszystkich, którzy są ciekawi świata i trafili na vod.mdag.pl. Przyjemnego i mądrego oglądania!