Na tę edycję festiwalu Millennium Docs Against Gravity czekaliśmy tak samo, jak na każdą poprzednią. W końcu niewiele jest okazji, by w wygodnej sali kinowej obejrzeć najlepsze dokumenty, które powstały w ostatnich miesiącach na całym świecie. Ba, ten festiwal to najlepsza, a być może jedyna taka okazja – przynajmniej w naszym kraju. W tym roku nie jest inaczej, dlatego zdecydowaliśmy się wybrać dziesięć dokumentów, które najbardziej pobudzają nasz apetyt.

Podczas 18. Millennium Docs Against Gravity pokazanych zostanie prawie 150 filmów dokumentalnych z całego świata - jest z czego wybierać! W podejmowaniu trudnych decyzji pomoże Wam K MAG ze swoją listą 10 must-see. Zachęcamy Was do zapoznania się z zestawieniem i zapraszamy do kin ! Festiwał trwa!

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w tym roku w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, odbędzie się część online, prezentująca część filmów z programu kinowego - od 16 września do 3 października. Festiwal w tym roku potrwa więc ponownie okrągły miesiąc - od 3 września do 3 października!