Historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. Niezwykła relacja polskiego reżysera z sąsiadami, widziana okiem kamery ustawionej na balkonie. Dwóch ojców z dziećmi, którzy opowiadają o swoim sposobie na istnienie w świecie, w którym wszystko jest skrojone pod heteroseksualne pary. Poetycki portret Morza Wattowego – największego dziewiczego obszaru pływów na świecie.

Na 18. Millennium Docs Against Gravity pokazanych zostanie prawie 150 filmów dokumentalnych z całego świata - jest z czego wybierać! W podejmowaniu trudnych decyzji pomoże Wam NOIZZ ze swoją listą 10 must-see. Zachęcamy Was do zapoznania się z zestawieniem i zapraszamy do kin od 3 września!

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w tym roku w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, odbędzie się część online, prezentująca część filmów z programu kinowego - od 16 września do 3 października. Festiwal w tym roku potrwa więc ponownie okrągły miesiąc - od 3 września do 3 października!