W połowie sierpnia rozdano nagrody w szwajcarskim Locarno. Nagroda Grand Prix sekcji Semaine de la critique trafiła w ręce Pawła Łozińskiego. Film balkonowy został doceniony za eksperymentalny sposób realizacji – polski dokumentalista nakręcił go nie wychodząc z domu, rejestrując rozmowy z przechodzącymi pod jego balkonem ludźmi. Dwa i pół roku spotkań na warszawskiej Saskiej Kępie, tysiące ludzkich historii i jedno pytanie: „po co się żyje?”. Z Pawłem Łozińskim rozmawiamy o uzależniającej sile jego projektu, przyjaźni między dokumentalistą i bohaterami oraz kondycji polskiego społeczeństwa.

Zachęcamy Was do zapoznania się z wywiadem z Pawłem Łozińskim na stronie Papaya Rocks. Film balkonowy znalazł się w programie 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w sekcji Między nami. Dokładny plan projekcji znajdziecie tutaj.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w tym roku w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, odbędzie się część online, prezentująca część filmów z programu kinowego - od 16 września do 3 października. Festiwal w tym roku potrwa więc ponownie okrągły miesiąc - od 3 września do 3 października!