Do oglądania filmów VOD.MDAG.PL zachęca Bartosz Bielenia – aktor, odtwórca głównej roli w filmie „Boże ciało”. Wśród polecanych tytułów znalazły się między innymi niezwykłe opowieści z Syrii, Rosji i Nowego Jorku oraz kręcony w Afryce film znanego duńskiego reżysera-prowokatora.

Co i dlaczego warto obejrzeć na VOD.MDAG.PL według Bartosza Bieleni?

21X NOWY JORK, reż. Piotr Stasik

Zawsze wydawało mi się, że ludzie w metrze są smutni, ale nie myślałem że aż tak. Szczególnie kolorowe ptaki Nowego Jorku.

AMBASADOR, reż. Mads Brügger

Jak Madsowi Brüggerowi robienie jego filmów uchodzi na sucho? Nie mam pojęcia, ale jest to porażająca wyprawa w świat który, przeczuwając że istnieje, świadomie ignorujemy.

DLA SAMY, reż. Waad Al-Kateab, Edward Watts

Kilka lat temu cała Polska żyła newsami z Aleppo, ale życie nie kończy się wraz z wieczornym wydaniem dziennika. Ten dokument to dziennik napełniony życiem pomimo wszechogarniającego zniszczenia i śmierci. Bardzo bym chciał, aby zobaczył go każdy, kto twierdził, że nie powinniśmy przyjmować żadnych uchodźców.

KRAINA MIODU, reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska

Kręcąc ten dokument, twórcy nie znali języka, w którym mówi główna bohaterka. Dopiero podczas montażu dowiedzieli się, o czym zrobili film. Wyobrażam sobie, jak wzruszeni musieli być.

ROSYJSKA SZKOŁA UWODZENIA, reż. Alina Rudnitskaya

Trzy Rosjanki szukają miłości. Na tym filmie krzyczałem.

WIERZYMY W DINOZAURY, reż. Clayton Brown, Monica Long Ross

Zapraszam wszystkich Polaków do gabinetu krzywych zwierciadeł.