Jak z perspektywy kogoś, kto zna idealnie świat szpiegów, wygląda praca szpiega-amatora, który przez dziesięć lat zdobywał informacje o reżimie w Korei Północnej?

Zapraszamy serdecznie na dyskusję na żywo wokół filmu KRET W KOREI (reż. Mads Brügger), który stał się największym hitem VOD.MDAG.PL! Odbędzie się ona 28 stycznia o godzinie 18:00 na profilu festiwalu Millennium Docs Against Gravity na Facebooku! Rozmawiali o tej niesamowitej historii będą: gen. Marek Dukaczewski, szef Wojskowych Służb Informacyjnych w latach 2001–2004 i 2004–2005 oraz dziennikarka Agnieszka Lichnerowicz.

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/185998136596365

WIĘCEJ O FILMIE: Nawet najlepszy hollywoodzki scenarzysta by tego nie wymyślił. 10 lat temu do Madsa Brüggera („Ambasador”, „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”), przyszedł niejaki Ulrich Larsen, bezrobotny szef kuchni utrzymujący się z renty, który oznajmił mu, że chce szpiegować wewnątrz struktur powiązanych z Koreą Północną. W ciągu kolejnej dekady Larsen infiltruje The Korean Friendship Association (KFA), organizację sprzyjającej reżimowi Kim Dzong Una. Udaje mu się zdobyć zaufanie jej przywódców, dzięki czemu odkrywa szokujące fakty - no bo czy wiedzieliście, że Korea Północna jest światowym producentem broni i narkotyków? Larsen jedzie w delegację do Pyongyang, a następnie trafia na wyspę w… Ugandzie, gdzie Koreańczycy przekonują jego oraz podstawionego przez Brüggera fałszywego inwestora z Danii, że pod wodą można zbudować fabrykę produkującą broń i narkotyki, pod przykrywką tworzenia luksusowego kompleksu hotelowego. Przez cały ten czas towarzyszą im kamery (ukryte i jawne również).