Czy praca może być pasją? Bohaterowie filmów VoD.MDAG.pl, którzy pracy podporządkowali życie, udowadniają, że tak! Poznajcie bliżej:
- nagradzanego prestiżowymi wyróżnieniami fotografa, który żyje w ciągłym napięciu, by dokumentować burzliwą rzeczywistość współczesnego świata
- mistrza sushi, dla którego praca to wieczne poszukiwanie doskonałości i kultywowanie tradycji
- słynnego guru jogi, któremu styl życia wytyczył ścieżkę zawodowego rozwoju
Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!
FOTOGRAF WOJNY, reż. Boris Benjamin Bertram
Był świadkiem ludobójstwa w Rwandzie i fotografował strefy wojenne. Jego najbardziej znane zdjęcia to ruiny i zgliszcza, dziecko przygotowujące zamach w Mosulu, kobieta obserwująca morze ze zbombardowanego hotelu w Mogadiszu, fryzjer golący klienta w Kaszmirze. Duński fotograf Jan Grarup to mistrz współczesnej fotografii wojennej, laureat prestiżowych nagród fotograficznych. Dokumentując piękno surowego życia, przez cały czas żyje w napięciu, ryzykując śmierć. W rodzimej Kopenhadze mieszka czwórka jego dzieci, a gdy była żona zachorowała na raka mózgu okazało się, że nagle musi zrównoważyć sferę zawodową i rodzinną. Film jest psychologicznym portretem zaangażowanego i poszukującego wyzwań fotografa, który od 25 lat dokumentuje okropności wojny i nagle musi zmierzyć się z nową, tym razem wewnętrzną walką i pełnić rolę odpowiedzialnego ojca oraz partnera.
IYENGAR: CZŁOWIEK, JOGA I DROGA UCZNIA, reż. Jake Clenne
Okrzyknięty „Michałem Aniołem jogi” i uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych guru naszych czasów, Iyengar stworzył jeden z najpopularniejszych systemów jogi, oparty na połączeniu duchowości i pracy z ciałem. W wieku 90 lat perfekcyjnie wykonywał najtrudniejsze asany. Uhonorowany wieloma nagrodami, znał najwybitniejsze osobowości świata polityki i sztuki, a instytuty jogi jego imienia znajdują się w niemal stu krajach. Film portretuje życie, spuściznę i naukę Iyengara, ukazując kulisy jego życia i duchowej praktyki oraz wpływ, jaki wywarł na Indie.
JIRO ŚNI O SUSHI, reż. David Gelb
85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie. „Jiro śni o sushi” to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.