Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, Program Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w wydarzeniu Klimatyczny Dzień Ziemi. Razem dla klimatu! oraz wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są dostępy do filmu ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA albo ZNIKAJĄCA WYSPA na VoD.MDAG.pl.

Zasady i regulamin konkursu dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA, reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky

Od wybetonowanych brzegów Chin, które zajmują dziś aż 60% wybrzeża kontynentalnego Azji, do największych naziemnych maszyn, jakie kiedykolwiek zbudowano w Niemczech. Od psychodelicznych kopalni potasu w rosyjskim Uralu do metalowych kontenerów w mieście Norylsk. Od zdewastowanej Wielkiej Rafy Koralowej w Australii po surrealistyczne stawy litu na pustyni Atakama. Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

ZNIKAJĄCA WYSPA, reż. Robert Fox

Położone na Oceanie Spokojnym, liczące 108 000 mieszańców Kiribati może zniknąć w ciągu najbliższych dzisięcioleci. To zakorzenione w tradycji, jedno z najodleglejszych miejsc na Ziemi, jest jednym z pierwszych, które musi stawić czoła istotnemu zagrożeniu naszych czasów – podniesieniu się poziomu morza.