Do katalogu VOD.MDAG.PL regularnie dołączają kolejne filmy, które zobaczyć można było podczas 18. edycji Millennium Docs Against Gravity. Już teraz dostępnych w serwisie jest czternaście tytułów, które cieszyły się szczególną popularnością festiwalowej publiczności!

Aalto – z miłości do architektury (reż. Virpi Suutari) – dokumentalna historia życia i twórczości jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów i ikony dizajnu – Alvara Aalto.

Chwała królowej (reż. Tatia Skhirtladze, Anna Khazaradze) – historia czterech gruzińskich szachistek, która jest w stanie przyćmić nawet serial „Gambit królowej”.

FBI kontra Martin Luther King (reż. Sam Pollard) – oparta na niedawno odtajnionych dokumentach biografia Martina Luthera Kinga autorstwa nominowanego do Oscara® Sama Pollarda. Obraz nadużyć władzy ze strony FBI.

Herbert. Narbarzyńca w ogrodzie (reż. Rafael Lewandowski) – obraz złożonej i skomplikowanej osobowości jednego z największych poetów XX wieku.

Jestem Greta (reż. Nathan Grossman) – historia Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu.

Klan Rossellinich (reż. Alessandro Rossellini) – słodko-gorzki obraz rodu zdominowanego przez charyzmatyczną osobowość Mistrza.

Kret w Korei (reż. Mad Brügger) – film kręcony potajemnie przez ponad dekadę pokazuje mroczne interesy Korei Północnej, odkryte przez szpiega-amatora.

Najpiękniejszy chłopiec na świecie (reż. Kristian Petri, Kristina Lindström) – kulisy powstania legendarnego filmu Luchino Viscontiego i piętno sławy na całe życie.

Nasze białe muzeum (reż. Renzo Martens) – reżyser rozpoczyna w Kongo projekt artystyczny dla byłych pracowników plantacji, żeby odwrócić strumień pieniędzy płynący z Afryki do białego świata.

Nowa korporacja (reż. Joel Bakan, Jennifer Abbott) – film przedstawia ewolucję, jaką przeszły współczesne korporacje po kryzysie w 2008 roku i nowe formy zagrożenia, jakie dziś stwarzają.

Stabuł bez smyczy (reż. Elizabeth Lo) – historia opowiadana z punktu widzenia czworonoga.

Śledztwo w domu spokojnej starości (reż. Maite Alberdi) – nominowana do Oscara® historia 83-letniego Sergia, który inwigiluje dom spokojnej starości.

Uzależnieni od ekranu (reż. Jon Hyatt) – jak to się dzieje, że smartfony zabierają nam siedem lat życia?

Zostało nam słońce (reż. Arami Ullón) – paragwajski kandydat do Oscara®, opowieść o rdzennym ludzie Ayoreo, którego członkowie zostali zmuszeni do opuszczenia lasu i życia w okropnych warunkach.

Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!