W serwisie VOD.MDAG.PL możecie już oglądać świeży zestaw 9 dokumentów, które wzbudziły niejedną dyskusję online i offline podczas 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!

KOMEDIA ROMANTYCZNA

Czy komedie romantyczne są naprawdę tak optymistyczne i pogodne, jak nam się wydaje? Reżyserka filmu – pisarka i muzyczka Elizabeth Sankey – postanowiła zbadać, na czym polega fenomen ich popularności.

KONFUCJAŃSKIE MARZENIA

Szybko rozwijające się współczesne Chiny, to kraj, w którym, edukacja jest ukierunkowana na wytwarzanie konkurencyjnych i produktywnych pracowników, ale nie wszyscy Chińczycy godzą się na taki system.

WIARA

Grupa ogolonych postaci tańczy w transie na ciasnej sali do ćwiczeń. Tą sceną Valentina Pedicini otwiera intymną, czarno-białą podróż do świata kameralnej włoskiej sekty.

BLIZNY

Vetrichelvi miała zaledwie 17 lat, gdy wstąpiła do terrorystycznej organizacji Tamilskich Tygrysów. Teraz wyrusza w podróż, by odnaleźć dawne towarzyszki broni i napisać książkę.

DRAMATYCZNY ROK

Reżyserzy z estońskiej szkoły teatralnej ogłaszają niezwykły casting na recenzenta/recenzentkę. Zasady są proste: szukają osoby, która nigdy nie była w teatrze i która zobowiąże się, że w ciągu roku obejrzy wszystkie przedstawienia teatralne powstałe w Estonii.

16 WSCHODÓW SŁOŃCA DZIENNIE

W listopadzie 2016 roku francuski astronauta Thomas Pesquet wyruszył w swoją pierwszą misję w kosmos. Żyjąc na stacji kosmicznej, każdego dnia oglądał 16 wschodów słońca.

DOM PIERRE'A CARDINA

Pierre Cardin to ikona współczesnej mody. Przedsiębiorca, współpracownik Christiana Diora, wielki koneser mody, który na zawsze zmienił styl ubierania się kobiet, uwalniając je od terroru ściskanej gorsetem talii.

BEZLITOSNY MIKE WALLACE

Mike Wallace przepytał cały korowód prominentnych postaci, w tym Kirka Douglasa, Orianę Fallaci, ajatollaha Chomeiniego, Donalda Trumpa i Władimira Putina.

ANDRIEJ TARKOWSKI. W ŚWIĄTYNI KINA

Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego przez wyszła spod ręki jego syna. Wybitny twórca sam przedstawia tu historię swojego życia.