Siła, dyscyplina oraz fizyczna i psychiczna wytrwałość to cechy, które charakteryzują bohaterów pokazywanych na VOD.MDAG.PL filmów o sporcie. Poznajcie bliżej słynnego guru jogi oraz uczestników organizowanego w ekstremalnych warunkach klimatycznych wyścigu. Zajrzyjcie za kulisy profesjonalnego tenisa oraz do podwodnego świata słynnego nurka. Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!

IYENGAR: CZŁOWIEK, JOGA I DROGA UCZNIA, reż. Jake Clennell

Okrzyknięty „Michałem Aniołem jogi” i uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych guru naszych czasów, Iyengar stworzył jeden z najpopularniejszych systemów jogi, oparty na połączeniu duchowości i pracy z ciałem. W wieku 90 lat perfekcyjnie wykonywał najtrudniejsze asany. Uhonorowany wieloma nagrodami, znał najwybitniejsze osobowości świata polityki i sztuki, a instytuty jogi jego imienia znajdują się w niemal stu krajach. Film portretuje życie, spuściznę i naukę Iyengara, ukazując kulisy jego życia i duchowej praktyki oraz wpływ, jaki wywarł na Indie.

MARATON PRZEZ PUSTYNIĘ, reż. Jennifer Steinman

Wyścig RacingThePlanet’s 4Deserts Ultramarathon Series, zwany w skrócie Grand Slam organizowany jest cztery razy do roku w czterech najsurowszych i najbardziej zdradliwych rejonach świata: Pustyni Atakama w Chile, Gobi w Chinach, na Saharze w Egipcie, a na końcu na 150-milowym odcinku wzdłuż najmniej gościnnej, tym razem lodowej pustyni, czyli Antarktydy. Miejsca te wybrane są świadomie, bo to najsuchsze, najbardziej wietrzne, najgorętsze i najzimniejsze rejony na świecie. Większość jego uczestników to zwykli ludzie, kobiety i mężczyźni z różnych stron świata, dla których rajd jest wyjątkowym, choć niebezpiecznym wyzwaniem. Podejmują go odważnie i świadomie, z różnych powodów i w różnym celu. Dla jednych jest to doskonała życiowa przygoda, dla innych chęć sprawdzenia siebie i swoich umiejętności. Jeszcze inni chcą w ten sposób uciec od problemów, z którymi borykają się na co dzień.

W TENISIE LOVE ZNACZY ZERO, reż. Jason Kohn

Treningi od godziny 6 rano do godziny 9 wieczorem – Nick Bollettieri stworzył szkołę tenisową dla dzieci gwarantując sobie zyski z przyszłych sukcesów swoich podopiecznych, wśród nich Andre Agassiego i Sereny Williams. Bolletteri to szczególny przykład narcyza, nie chcielibyśmy mieć go za wroga ani za przyjaciela. Zgodził się wziąć udział w filmie, aby zapewnić sobie sławę na wieki, choć jego szkoła przypominała więzienie, a problemy z psychiką przyszłych mistrzów i mistrzyń znane były wszystkim. Film pokazuje studium jego tyranii, ubarwione dramatycznymi, komediowymi i groteskowymi sytuacjami.

CZŁOWIEK DELFIN, reż. reż. Lefteris Charitos

Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Był pierwszym wolnym nurkiem, który zszedł na głębokość 100 metrów, a jego koncepcja jedności człowieka z oceanem, w tym z delfinami, przedstawiona w biograficznej książce „Homo Delphinus” jest podstawą dla wszystkich nurków głębinowych. Film opowiada historię charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, a wspaniała współczesna fotografia podwodna spleciona jest z intymnymi komentarzami najbliższych przyjaciół Mayola.