13-letnia Momiji Nishiya z Japonii zdobyła złoty medal w jeździe na deskorolce na igrzyskach w Tokio. Na drugim miejscu podium uplasowała się Brazylijka Rayssa Leal, która rocznikowo jest jeszcze młodsza od zwyciężczyni. W 2021 r. po raz pierwszy możemy oglądać skateboarding na igrzyskach olimpijskich. W poniedziałek rano polskiego czasu mogliśmy oglądać walkę o medale kobiet w formule street (oprócz niej jest jeszcze formuła park, w której rywalizuje się w terenowym zagłębieniu).

Więcej przeczytasz w artykule Noizza.

Na deskorolkach w dorosłość wjeżdżają także Zack, Keire i Bing, czyli bohaterowie filmu „Jutro albo pojutrze", który zobaczyć możecie na VOD.MDAG.PL. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości.

JUTRO ALBO POJUTRZE, reż. Bing Liu

NA ŻYWO to nowa, stała sekcja VOD.MDAG.PL, w której prezentujemy najciekawsze, dotyczące aktualnych wydarzeń materiały zaprzyjaźnionych redakcji oraz polecamy związane z opisywanymi problemami filmy z naszego katalogu.