W stolicy Holandii stanął pierwszy na świecie stalowy most wykonany w technologii druku 3D. Kładka w Amsterdamie ma długość 12 m i szerokość 3 m. Konstrukcja jest dodatkowo wyposażona w system czujników zbierających dane o ruchu.

Więcej przeczytasz w artykule Noizza.

Za jednego z najbardziej innowacyjnych współczesnych architektów uznawany jest Bjarke Ingels. Przypominająca stok narciarki elektrownia, wieżowiec zaprojektowany w kształcie chińskiego znaku dla „ludu“ Szanghaju, dom Lego pomyślany jako zbudowane z klocków interaktywne centrum rozrywki czy nowe dwie wieże World Trade Center – to tylko niektóre z jego oryginalnych projektów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces twórczy gwiazdora architektury, zobacz dostępny na VOD.MDAG.PL film „Wielka architektura”. Kręcony przez 6 lat film śledzi losy słynnego Duńczyka w momencie pracy nad jego dwoma poważnymi projektami: nowymi budynkami World Trade Center oraz manhattańskim wieżowcem W57. Obserwujemy jak w Nowym Jorku otwiera biuro dla swojej firmy BIG, a potem zmaga się z zawodowymi i osobistymi problemami.

WIELKA ARCHITEKTURA, reż. Kaspar Astrup Schröder

NA ŻYWO to nowa, stała sekcja VOD.MDAG.PL, w której prezentujemy najciekawsze, dotyczące aktualnych wydarzeń materiały zaprzyjaźnionych redakcji oraz polecamy związane z opisywanymi problemami filmy z naszego katalogu.