Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, zwróciła się do prezydenta Władimira Putina o uznanie niepodległości dwóch wschodnich separatystycznych regionów Ukrainy. - Rosja nie chce w ogóle przyłączenia tych dwóch regionów. Jej celem jest, żeby te regiony, z ich prorosyjskimi reżimami, upchnąć w Ukrainie i zarządzać Ukrainą od środka poprzez własne konie trojańskie - mówiła w TOK FM Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, prezeska Instytutu Strategie 2050.

Więcej dowiesz się z informacji TOK FM.

O samej postaci Władimira Putina, jego politycznej drodze, która doprowadziła do konsolidacji władzy, dowiedzie się z dostępnego na VOD.MDAG.PL filmu Świadkowie Putina. Na podstawie materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków wydarzeń, jakie miały miejsce po grudniu 1999 roku oraz własnych refleksji i doświadczeń z tamtego okresu Witalij Manski tworzy filmowy portret władcy i przełomowego okresu w historii Rosji.

Świadkowie Putina, reż. Witalij Manski

NA ŻYWO to stała sekcja VOD.MDAG.PL, w której prezentujemy najciekawsze, dotyczące aktualnych wydarzeń materiały zaprzyjaźnionych redakcji oraz polecamy związane z opisywanymi problemami filmy z naszego katalogu.