Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, które w środę wywalczyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórce podwójnej, wróciły już do Polski. Na lotnisku w Warszawie wioślarki powitały setki osób.

Dowiedz się więcej z informacji TOK FM.

Poza śledzeniem poczynań sportowców na Igrzyskach Olimpijskich, więcej o granicach psychicznej i fizycznej wytrzymałości człowieka możecie dowiedzieć się z filmu „Maraton przez pustynię". Ta opowieść o współczesnych Herkulesach portretuje kilkoro uczestników słynnego wyścigu RacingThePlanet’s 4Deserts Ultramarathon Series. Obserwujemy problemy, jakie napotykają podczas rajdu, ich walkę z otaczającą rzeczywistością, jak również zmagania z samymi sobą. Widzimy nie tylko wielką determinację, z jaką podchodzą do rywalizacji, lecz również indywidualne emocje, a także rozkwit przyjaźni, jaka rodzi się między ludźmi.

MARATON PRZEZ PUSTYNIĘ, reż. Jennifer Steinman

NA ŻYWO to nowa, stała sekcja VOD.MDAG.PL, w której prezentujemy najciekawsze, dotyczące aktualnych wydarzeń materiały zaprzyjaźnionych redakcji oraz polecamy związane z opisywanymi problemami filmy z naszego katalogu.