Po dosyć śnieżnej zimie, a potem deszczowej wiośnie, zdawało się, że problemy z suszą nie będą tak duże, jak w poprzednich latach. Jednak czerwiec pokazał, że na nadziei się skończy. - Nam się wydaje, że w Polsce mamy dużo rzek, jest duża jeziorność. Z drugiej strony mam kran, w którym odkręcam kurek i zawsze woda leci. Natomiast nie zawsze tak musi być - ostrzegał w TOK FM Grzegorz Walijewski z IMGW.

Więcej dowiesz się z informacji TOK FM.

Podczas gdy w Polsce zmiany klimatu prowadzą do coraz częstszych, przedłużających się susz, w innych miejscach na Ziemi podnoszący się w wyniku topnienia lodowców poziom mórz zagraża dalszemu istnieniu nadmorskich miejscowości, a nawet całych wyspiarskich państw. Z takim problemem zmaga się między innymi położone na Pacyfiku Kiribati. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób jego prezydent próbuje znaleźć sposób na ochronę kraju i swojego narodu, zachęcamy do obejrzenia filmu „Znikająca wyspa”.

ZNIKAJĄCA WYSPA, reż. Robert Fox

NA ŻYWO to nowa, stała sekcja VOD.MDAG.PL, w której prezentujemy najciekawsze, dotyczące aktualnych wydarzeń materiały zaprzyjaźnionych redakcji oraz polecamy związane z opisywanymi problemami filmy z naszego katalogu.