W Japonii wiśnie już w pełnym rozkwicie – przy tej okazji na VoD.MDAG.pl zapraszamy w filmową podróż do Tokio. W pierwszym filmie przewodnikiem będzie słynny mistrz sushi, którego restauracja otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. Druga japońska propozycja opowiada natomiast o fenomenie popularności dziewczyńskich zespołów J-popowych. Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!

JIRO ŚNI O SUSHI, reż. David Gelb

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

„Jiro śni o sushi” to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.

IDOLKI Z TOKIO, reż. Kyoko Miyake

Dziewczęce zespoły muzyczne i muzyka pop przenikają niemal każdy aspekt życia w dzisiejszej Japonii. Olbrzymią popularnością cieszą się tu grupy muzyczne złożone z uroczych dziewcząt, które występują w perfekcyjnie wyreżyserowanych przedstawieniach, z muzyką zwaną „japońskim popem”. Zapotrzebowanie na tego typu przemysł panuje nie tylko wśród młodych dziewcząt chcących upodobnić się do swoich idolek – to także bardzo popularny fetysz wśród japońskich mężczyzn w średnim wieku.

Film Kyoko Miyake to obraz fenomenu popularności dziewczyńskich zespołów w Japonii, zgłębiający zjawisko społecznej obsesji na punkcie kobiecej seksualności i popularności w Internecie.