Motywem przewodnim dwóch nowości VoD.MDAG.pl jest muzyka. Pierwszy z filmów opowiada między innymi o kulisach powstania ścieżek dźwiękowych takich hitów kinowych jak „James Bond”, „Gwiezdne wojny” czy „Piraci z Karaibów”. Druga propozycja przybliża natomiast postać światowej sławy skrzypka i modela, Charliego Siema. Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!

SCORE – MUZYKA FILMOWA, reż. Matt Schrader

Co sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Co takiego w niej jest, że staje się niezapomniana? Film opowiada o roli muzyki w filmie. Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o swoim rzemiośle, magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. W tym porywającym filmie pełnym klipów i ciekawych materiałów archiwalnych muzyczna partytura ujawnia symbiotyczny związek muzyki i filmu.

WSPÓŁCZESNY MĘŻCZYZNA, reż. Eva Mulvad

Filmowy portret Charliego Siema – idealnego współczesnego mężczyzny. Światowej sławy skrzypek i przystojny model Armaniego w jednym. Stale podróżuje, koncertuje w najlepszych miejscach na świecie, pracuje jako model dla wiodących domów mody. Jest bogaty, ludzie patrzą na niego z zachwytem, a media określają „skrzypcową gwiazdą rocka”, bo jego słuchaczami są głównie młodzi ludzie zachwyceni interpretacjami Brahmsa i Beethovena.