W ramach PARYSKIEGO WEEKENDU Z VOGUE POLSKA na VoD.MDAG.pl za darmo obejrzeć będzie można dwa wyjątkowe filmy, z którymi przeniesiecie się do francuskiej stolicy! 29 maja zapraszamy na bliskie spotkanie z ikoną współczesnej mody w filmie „Dom Pierre’a Cardina”, za to 30 maja film „Opera paryska” odsłoni przed Wami kulisy funkcjonowania tej czołowej teatralnej sceny świata. Filmy dostępne będą bezpłatnie w godzinach 18:00-24:00.     

29 maja, 18:00-24:00: DOM PIERRE’A CARDINA, reż. P. David Ebersole, Todd Hughes

Pierre Cardin – przedsiębiorca, współpracownik Christiana Diora, wielki koneser mody, który na zawsze zmienił styl ubierania się kobiet, uwalniając je od terroru ściskanej gorsetem talii. Wprowadził w modzie nowe kształty, struktury i kolory. Przywrócił zainteresowanie Chinami. Marki, takie jak: Louis Vuitton, Dior czy Saint Laurent zawdzięczają mu swoje istnienie. Zdemokratyzował modę – a w dodatku potrafił na tym zarobić. W filmie obserwujemy modowego mentora w kilku, nieznanych dotąd, odsłonach. Śledzimy jego karierę: od pierwszych kroków stawianych w 1945 roku w Paryżu, gdzie zaprojektował wykwintne kostiumy do „Pięknej i bestii” Jeana Cocteau, poprzez prowadzenie pracowni Christiana Diora, na własnym, założonym w 1950 roku, domu mody kończąc. Projektanta pożegnaliśmy pod koniec zeszłego roku – zmarł w grudniu w wieku 98 lat.

30 maja, 18:00-24:00: OPERA PARYSKA, reż. Jean-Stéphane Bron

Opera Paryska to jeden z największych, najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych teatrów na świecie – na scenie może występować jednocześnie 450 aktorów, a widownia mieści 2200 osób. Gmach opery olśniewa, choć kryje też w sobie wiele tajemnic. Opera Paryska to również jeden z najbardziej skrytych, zamkniętych w sobie teatrów na świecie, którego kulisy funkcjonowania są w zasadzie nieznane. Film je odsłania, pokazując, jak tak naprawdę funkcjonuje to niezwykłe przedsiębiorstwo, w skład którego wchodzą opera i balet.