Na VOD.MDAG.PL możecie znaleźć wasze ulubione sekcje filmowe z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, ale też zupełnie nowe sekcje, oddające najlepiej różnorodność naszego serwisu. Oto nasz mini-przewodnik!

Sekcje znane z festiwalu Millennium Docs Against Gravity:

Historie intymne

Bohaterki i bohaterowie kina pod czułą lupą. Filmy prezentowane w tej sekcji to wyjątkowa okazja do obserwacji zmieniających się współcześnie różnorodnych form życia prywatnego. 

Klimat na zmiany

Filmy, które są zarówno analizami współczesnych zagrożeń, jak i wypowiedziami dającymi nadzieję na lepszą, ekologiczną przyszłość.

Fetysze i kultura

Filmy, które poprzez przedstawienie czasem dziwacznych, ale zawsze budzących emocje zjawisk życia społecznego, obrazują dzisiejszą rzeczywistość. Co fetysze mówią o współczesnej kulturze?

Bohaterowie są wśród nas

Każdy człowiek ma niezwykłą historię do opowiedzenia. Poznajcie zwykłych ludzi, którzy w którymś momencie swojego życia stali się bohaterami i bohaterkami wyjątkowych filmów.

Muza i wena

Skąd artyści czerpią pomysły i wenę? Odkrywamy źródła inspiracji i przyglądamy się procesowi twórczemu znanych i mniej znanych ludzi ze świata sztuki.

Miejsca

Sekcje dla wszystkich, którzy kochają zwiedzać różne zakątki globu - w rzeczywistości lub za pomocą filmów. Odkrywamy prawdziwe oblicze miejsc, a spojrzenie twórców tych filmów jest dalekie od turystycznego.

Cinéma, mon amour

Dla każdego kto kocha kino, te filmy będą prawdziwą ucztą. Sylwetki wybitnych twórców, kulisy powstawania klasyków kina i kultura związana z oglądaniem opowieści na wielkim ekranie. To wszystko tworzy sekcję Cinéma, mon amour.

Sekcje, które powstały specjalnie z myślą o VOD.MDAG.PL:

Made in Poland

Ruszamy z sekcją filmów dokumentalnych, które wyszły spod ręki polskich twórców. W zbiorze znajdą się klasyki gatunku, jak i najnowsze, niezależne produkcje. 

Kino-wolność

Zbiór filmów, które stawiają ważne pytania o prawa człowieka. Dlaczego nadal trzeba o nie walczyć? Kto i co je ogranicza? Skąd bohaterki i bohaterowie czerpią energię do działania i zmiany? 

Lekcja historii

Filmy dokumentalne o szczególnie ważnych momentach i postaciach w historii ludzkości. Te sytuacje i ci ludzi zmienili oblicze świata, w którym żyjemy.

Mistrzowskim okiem

Najlepsze filmy znanych i nagradzanych reżyserów i reżyserek kina dokumentalnego. Po jaki temat sięgnęli tym razem? Co możemy wyciągnąć z ich unikalnego spojrzenia na świat?

Hity festiwali

Tymi filmami zachwycała się publiczność największych imprez filmowych na świecie. Teraz kolej na Ciebie!

Fabuła

Selekcja filmów fabularnych dystrybuowanych przez Against Gravity. Te art-house’owe tytuły zaskakują, szokują i pozwalają wypłynąć kinu na zupełnie nieznane dotąd wody.