Jaka jest pozycja kobiet w świecie architektury? Chociaż znamy wielkie nazwiska architektów, jak Le Corbusier czy Ludwig Mies van der Rohe, za wieloma ich sukcesami stały genialne projektantki i urbanistki. Czy coś się zmieniło w tej kwestii, jaka jest obecnie sytuacja kobiet, które zmieniają otaczającą nas przestrzeń? Na to pytanie odpowiedzą nasze gościnie podczas spotkania na Facebooku Millennium Docs Against Gravity w poniedziałek 8 marca o godzinie 19:00!

Spotkanie wokół filmu MARZYCIELKI MIAST, który jest dostępny na VOD.MDAG.PL już za 9,50 zł lub w karnecie! 

Bogna Świątkowska: pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej, architekturze i projektowaniu, a także konkursów adresowanych do architektów i projektantów młodego pokolenia

Ola Gordowy: architektka, absolwentka studiów inżynierskich na Politechnice Gdańskiej oraz magisterskich na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Autorka książki "Codzienność Nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna". Mieszka i pracuje w Berlinie.

Aleksandra Gryc: ogólnopolska koordynatorka OSSA, absolwentka Politechniki Krakowskiej, zajmuje się projektowaniem wystaw w JAZ+ Architekci.

Spotkanie poprowadzi Lidia Pańkow: dziennikarka i współautorka książki „Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia", w której opisuje m.in. historię Barbary Brukalskiej – architektki i pierwszej kobiety profesor na Politechnice Warszawskiej.

Spotkanie odbędzie się na żywo na profilu Millennium Docs Against Gravity w poniedziałek 8 marca o godzinie 19:00!