UWażność to kolekcja stworzona we współpracy ze studentkami i studentami Uniwersytetu Warszawskiego, którzy nie pozostają obojętni na otaczający ich świat oraz zachodzące w nim zjawiska. Ujęte tu filmy dotyczą przede wszystkim sytuacji społecznej, ekologicznej, a także stawiają pytania o nadchodzącą przyszłość ludzkości. A czy Ty jesteś uważna/y?

W kolekcji znalazły się następujące filmy:

16 wschodów słońca dziennie, reż. Pierre-Emmanuel Le Goff

W listopadzie 2016 roku francuski astronauta Thomas Pesquet wyruszył w swoją pierwszą misję w kosmos. Żyjąc na stacji kosmicznej, każdego dnia oglądał 16 wschodów słońca.

ANTROPOCEN: epoka człowieka, reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky

Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

DLA SAMY, reż. Waad Al-Kateab, Edward Watts

Wideo-pamiętnik syryjskiej dziennikarki.

Donbas, reż. Siergiej Łoźnica

Siergiej Łoźnica w hipnotycznym, pełnym groteski stylu zabiera nas w podróż przez Noworosję – państwo-widmo, w którym żołnierze nie wiedzą kto nimi dowodzi, a sąd odbywa się na ulicy w postaci publicznych linczów.

Kobieta, reż. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova

Co to znaczy być kobietą?

Robolove, reż. Maria Arlamovsky

Co myślą o swoich podopiecznych twórcy humanoidalnych robotów?

Rosyjska szkoła uwodzenia, reż. Alina Rudnitskaya

Bohaterki filmu biorą udział w kursie „Jak uwieść bogatego mężczyznę”. Dowiadują się tam, jak się zachowywać, jak się ubierać czy jak pieścić partnera, a wszystko to, by znaleźć męża i spłodzić dla matuszki Rosiji przynajmniej trójkę dzieci.