Wszystko zaczęło się od Millennium Docs Against Gravity - największego festiwalu filmowego w Polsce. W pamiętnym 2020 roku festiwal odbył się po raz pierwszy w formule hybrydowej. Ponad 100 filmów zostało zaprezentowanych online po zakończeniu edycji kinowej. Ogromny sukces był dla nas kolejnym dowodem, że nadszedł czas, żeby stworzyć dla najciekawszych filmów dokumentalnych i fabularnych nowe miejsce w sieci. Miejsce, w którym każda osoba może poszerzyć swoją wiedzę o rzeczywistości, z czułością spojrzeć na innych i z troską na najbardziej palące problemy współczesnego świata.

Stawiamy na różnorodność tematów, dlatego w naszym katalogu nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, psychologii, nauce, sporcie, sztuce, architekturze i modzie. Filmy fabularne, które prezentujemy, to w ogromnej mierze kino art-housowe, przesuwające granice języka współczesnego kina.

Oprócz upowszechniania kultury filmowej oraz zapewniania widzom i widzkom silnych przeżyć, ważną częścią naszej misji jest rozbudzanie ciekawości. Dlatego bardzo szeroko i nowocześnie rozumianej edukacji poświęciliśmy osobną część naszego serwisu. Kierujemy ją do osób biorących udział w naszych fakultetach na najlepszych polskich uniwersytetach, ale zachęcamy też do wspólnego oglądania rodziców z dziećmi oraz uczniów. Liczne materiały dodatkowe pozwalają pogłębiać filmowe historie i tworzą jeszcze bardziej interaktywne treści dla wszystkich, którzy są ciekawi świata i trafili na vod.mdag.pl. Przyjemnego i mądrego oglądania!

 

Filmy udostępniane na VOD.MDAG.PL są dostępne tylko na terytorium Polski.

 

Jak kupić e-bilet?

E-bilet możesz kupić na karcie każdego filmu. Po kliknięciu ikonki „Odtwórz” zostaniesz poproszony/poproszona o utworzenie konta lub zalogowanie.

W kolejnym kroku będziesz mógł/mogła dokonać elektronicznej płatności za e-bilet.

Otrzymasz potwierdzenie realizacji zamówienia na podany w rejestracji adres mailowy.

Jako zalogowany użytkownik/zalogowana użytkowniczka będziesz mógł/mogła obejrzeć film przez 24 godziny od momentu kupna e-biletu. Będziesz mieć 12 godzin na obejrzenie filmu od momentu kliknięcia „Odtwórz” na karcie filmu lub na podstronie „Moje konto”.

 

Jak kupić e-karnet?

E-karnet możesz kupić na stronie „Kup dostęp”.

Zostaniesz poproszony/poproszona o utworzenie konta i zalogowanie się.

W kolejnym kroku będziesz mógł/mogła dokonać elektronicznej płatności za e-karnet.

Otrzymasz potwierdzenie realizacji zamówienia na podany w rejestracji adres mailowy.

Twój e-karnet będzie już aktywny.

Wchodząc na kartę filmu, zobaczysz przycisk „Oglądaj w ramach e-karnetu”, po naciśnięciu przycisku będziesz mieć 12 godzin na obejrzenie filmu w ramach e-karnetu.

Jako zalogowany użytkownik/użytkowniczka możesz tworzyć kolekcje filmów na podstronie „Moje konto”. Na karcie filmu znajduje się przycisk „Moja lista”. Po kliknięciu w „serduszko” tytuł filmu pojawi się na Twojej podstronie „Moje konto” w sekcji: „Chcę obejrzeć”. Z poziomu tej podstrony możesz decydować o tym, kiedy odtworzysz filmy wybrane w ramach e-karnetu. Od momentu potwierdzenia „Odtwórz” będziesz mieć 12 godzin na obejrzenie filmu w ramach e-karnetu.

 

Jak obejrzeć film na VOD.MDAG.PL?

Zarejestruj się, a następnie zaloguj się na stronie. Kup e-bilet dostępny na Karcie filmu.

Film, możesz obejrzeć w ciągu 24 godzin od kupienia e-biletu.

Od momentu naciśnięcia "Odtwórz" będziesz mieć 12 godzin na obejrzenie filmu.

 

Dostęp do filmów online. Co powinieneś/powinnaś wiedzieć?

Dostęp do filmów w serwisie VOD.MDAG.PL jest możliwy jedynie na terytorium Polski. Musisz posiadać polski adres IP. Nie możesz korzystać z serwisu VOD.MDAG.PL poza terytorium Polski.

Z treści udostępnionych w serwisie VOD.MDAG.PL możesz korzystać po zalogowaniu się tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.

Oglądanie filmów wymaga posiadania urządzenia spełniającego następujące parametry techniczne i posiadającego dostęp do Internetu o parametrach minimalnych określonych poniżej:

1. przeglądarki internetowe: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge;

2. filmy odtwarzane są w jakości HD przystosowanej do prędkości łącza w trakcie streamingu, najwyższa jakość: 1080p, najniższa jakość: 540p;

3. wymagane minimalne łącze to 2 Mbps, ale zalecamy korzystania z łącza powyżej 10 Mbps;

4. możesz wyświetlić filmy za pomocą urządzeń Chromecast, co pozwoli Ci oglądać filmy z festiwalu na telewizorze;

5. jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za pośrednictwem którego będziesz mieć dostęp do filmów;

6. możesz wstrzymywać oraz przewijać filmy, do których otrzymałeś/otrzymałaś dostęp, kupując e-bilet lub e-karnet;

Masz więcej pytań? Napisz do nas na adres: vod@againstgravity.pl

Życzymy udanych seansów!