Z okazji pierwszych urodzin VOD.MDAG.PL zapraszamy na spotkanie "Co nam grozi, kiedy jesteśmy zbyt dociekliwi? O bezpieczeństwie dziennikarzy ". Partnerem medialnym spotkania jest Magazyn Pismo.

W dniu przyznania Marii Ressie i Dmitrijowi Muratowi Pokojowej Nagrody Nobla, 10 grudnia, na platformie VOD.MDAG.PL pojawi się film „Tysiące małych ran” opowiadający właśnie o heroicznej walce Ressy z prezydentem Filipin Rodrigo Duterte o prawo obywateli do rzetelnej informacji. Zapraszamy na rozmowę poświęconą cenie, jaką niezależni dziennikarze muszą czasem zapłacić za swoją dociekliwość.

Spotkanie poprowadzi Barbara Sowa – dziennikarka i podcasterka, kierowniczka wydań cyfrowych "Pisma. Magazynu opinii". Pomysłodawczyni „Śledztwa Pisma” i autorka drugiego sezonu, za który otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy. Prowadzi autorski podcast „Jak naprawić przyszłość?"

Gość i gościni:

Filmy prezentowane w ramach sekcji:

Spotkanie: Co nam grozi, kiedy jesteśmy zbyt dociekliwi? O bezpieczeństwie dziennikarzy   – 10 grudnia o 18:00 na Facebooku oraz YouTube Millennium Docs Against Gravity.