Z okazji pierwszych urodzin VOD.MDAG.PL zapraszamy na spotkanie "Ego architekta. Czy musi być męskie?". Partnerem medialnym spotkania jest Noizz.pl.

Opowieści o wybitnych architektach i architektkach, którzy tworzą przestrzeń naszego życia zawsze cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Czy w świecie, w którym żongluje się nazwiskami wybitnych mężczyzn znajdzie się też miejsce na docenienie równie wybitnych kobiet? Czy w przyszłości słynne architektki i urbanistki będą miały łatwiejszy start i drogę do sławy? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w czasie rozmowy towarzyszącej sekcji ARCHITEKTURA prezentowanej w ramach urodzin VOD.MDAG.PL!

Spotkanie poprowadzi Lidia Pańkow – dziennikarka i współautorka książki "Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia", w której opisuje m.in. historię Barbary Brukalskiej – architektki i pierwszej kobiety-profesorki na Politechnice Warszawskiej

Gościnie:

Filmy prezentowane w ramach sekcji:

 

Spotkanie: Ego architekta. Czy musi być męskie?  – 8 grudnia o 18:00 na Facebooku oraz YouTube Millennium Docs Against Gravity.