Od poniedziałku 11 stycznia w serwisie VOD.MDAG.PL można oglądać kolejne dwa wybitne filmy dokumentalne - „Chwała dziwkom” w reżyserii Michaela Glawoggera oraz „Genesis 2.0” w reżyserii Christiana Freia i Maxima Arbugaeva. Do filmów można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów! 

,,Chwała dziwkom” reż. Michael Glawogger, 2011 

Glawogger oddaje głos pracownicom seksualnym w Tajlandii, Meksyku i Bangladeszu, które opowiadają o swoich potrzebach, trudnościach i nadziejach. Historie tych odważnych kobiet udowadniają, że przetrwanie w nawet najtrudniejszej codzienności jest możliwe. Nie oznacza to jednak, że nie wiąże się ono z wyzwaniami, o których nie śniło się zachodniej publiczności. „Chwała dziwkom”, to trzecia część filmowej trylogii Michaela Glawoggera, poświęcona globalizacji oraz relacji człowieka i środowiska, w którym przyszło mu żyć. To także pierwszy film mistrza obecny w serwisie VOD.MDAG.PL. Kolejne będą miały swoje premiery wkrótce. 

,,Genesis 2.0” reż. Christian Frei, Maxim Arbugaev, 2018 

Genesis 2.0 to koncepcja świata, w której człowiek stanie się stwórcą. Pierwszym zwiastunem tej wielkiej rewolucji technologicznej ma być próba wskrzeszenia mamuta, którą reżyser śledzi na przykładzie zespołu zapaleńców na odległych Wyspach Nowosyberyjskich. Bada nie tylko granice pomiędzy nauką a mitem, lecz również skutki przejęcia przez człowieka kontroli nad ewolucją. I choć ten obszar badań znajduje się dopiero na wczesnym etapie, to jego efekty mogą za kilka lat zmienić nie do poznania nas samych i świat wokół.