Nowy Rok witamy z nową pulą wyjątkowych filmów! Tym razem wybraliśmy dla Was art-houseowe fabuły, które świetnie sprawdzą się w te wciąż długie, styczniowe wieczory.

Opowieść o letnim romansie dwóch nastolatków w reżyserii mistrza François Ozona, zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego czy niestandardowa komedia romantyczna z Adèle Haenel (Portret kobiety w ogniu) w roli głównej to tylko niektóre z najnowszych propozycji czekających na Was na VOD.MDAG.PL!

Creative Control, reż. Benjamin Dickinson

Film, w którym zacierają się granice między fantazją i rzeczywistością. Namiętności sięgają zenitu, a sprawy wymykają się spod kontroli.

Dom nad morzem, reż. Robert Guédiguian

Troje dorosłych dzieci, spotyka się w malowniczej willi umierającego ojca i zastanawia nad tym, kim się stali i co odziedziczyli.

Fusi, reż. Dagur Kari

Monotonne życie czterdziestoletniego kawalera wkrótce ulegnie zmianie...

Honorowy obywatel, reż. Gastón Duprat, Mariano Cohn

Dzika historia o tym, jak dorwać noblistę.

Lato '85, reż. François Ozon

Namiętny romans na malowniczym francuskim wybrzeżu, pośród klimatycznych lat 80. – w tle wybrzmiewają hity The Cure i Roda Stewarta.

Magiczne noce, reż. Paolo Virzì

Rzym, lato 1990 roku. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Maradona eliminuje Włochów z finału, a carabinieri wyławiają z Tybru ciało uznanego producenta filmowego... Mistrz włoskiego kina powraca w wielkim stylu po oszałamiającym sukcesie hitu Zwariować ze szczęścia.

Miłość od pierwszego ugryzienia, reż. Thomas Cailley

On zakochał się w niej bez pamięci, a ona szykowała się na przygodę życia: obóz militarno-survivalowy, który miał być pierwszym krokiem do wstąpienia do armii.

Najczystszy jest popiół, reż. Jia Zhangke

Opowieść o miłości w nieromantycznych czasach turbo-kapitalizmu i nieoczywista realizacji kina gangsterskiego w jedynym stylu mistrza Jia Zhangke.

Sny wędrownych ptaków, reż. Ciro Guerra

Zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu. Chciwość, rywalizacja między gangami, namiętność – to one stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

Szukając Kelly, reż. Thomas Bidegain