Sytuacja na granicy to pożywka dla fake newsów i dezinformacji .- Dzisiaj, w społeczeństwie informacyjnym, robienie blokady informacyjnej jest sprawą dla Polski absolutnie przegraną - mówiła w TOK FM dr Agnieszka Demczuk, szefowa Zespołu Badań Propagandy i Dezinformacji na Wydziale Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dowiedz się więcej z informacji TOK FM.

W czasach, gdy rządy rozpowszechniają fake newsy, by wywołać zamieszanie i niepewność, coraz trudniej jest znaleźć prawdę. Misji tej codziennie podejmują się członkowie pierwszego w historii obywatelskiego, internetowego serwisiu śledczego, którzy opowiadają o swojej pracy w dostępnym na VOD.MDAG.PL filmie Bellingcat: prawda w czasach postprawdy. Sukces Bellingcata pokazuje, jak zmienia się nasz świat w obliczu nowych technologii i mediów społecznościowych.

Bellingcat: prawda w czasach postprawdy, reż. Hans Pool

NA ŻYWO to stała sekcja VOD.MDAG.PL, w której prezentujemy najciekawsze, dotyczące aktualnych wydarzeń materiały zaprzyjaźnionych redakcji oraz polecamy związane z opisywanymi problemami filmy z naszego katalogu.