Od 31 października do 12 listopada trwa szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow, w którym udział biorą delegaci z 196 państw oraz tysiące przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu i mediów. Uczestnicy szczytu próbują ustalić plan działania nastawiony na zatrzymanie zmian klimatu, które postępują coraz bardziej dynamicznie i odczuwalne są już na całym świecie.

Przy okazji trwającego w Glasgow wydarzenia szczególnie polecamy na naszej platformie filmy z sekcji Klimat na zmiany, które stanowią zarówno analizę współczesnych zagrożeń, jak i dają nadzieję na lepszą, ekologiczną przyszłość.

(...) ale piękne (reż. Erwin Wagenhofer) – chęć zmiany swojego życia dała bohaterom filmu Erwina Wagenhofera siłę w dążeniu do szczęścia.

Antropocen: epoka człowieka (reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky) – kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

Człowiek delfin (reż. Lefteris Charitos) – fascynującą podróż do podwodnego świata w towarzystwie legendarnego nurka.

Genesis 2.0 (reż. Christian Frei, Maxim Arbugaev) – czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Film opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek.

Kłamcy klimatyczni  (reż. Mads Ellesøe) – opowieść o tym, jak mała grupka mężczyzn na zawsze wpłynęła na przyszłość ludzkości. I jak nadal to bezkarnie robi.

Planeta 2.0  (reż. Matt Wolf) – opowieść o naukowej Arce Noego.

Safari (reż. Urlich Seidl) – wakacyjny film o zabijaniu i ludzkiej naturze.

Więcej niż miód (reż. Markus Imhoof) – pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia.

Zjadanie zwierząt (reż. Christopher Quinn) – skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso?

Znikająca wyspa (reż. Robert Fox) – dlaczego mała wyspa na Pacyfiku potrzebuje wsparcia międzynarodowego?

Do filmu można wykupić jednorazowy dostęp w cenie 9,50 zł lub zakupić karnet na kilka filmów!