Wybierz film

Nie masz pomysłu, co obejrzeć? Zobacz, co polecają nasi specjaliści od kina!

Paweł Łoziński

 Pogrzeb Stalina" - Funeralna elegia mistrzowsko zrealizowana przez Siergieja Łoźnicę zaprasza nas do świeckiego misterium. Umarł tyran, morderca milionów, płaczące tłumy oddają mu cześć, a ja - widz, staje się uczestnikiem tego precyzyjnie wyreżyserowanego 68 lat temu przedstawienia.  Patrzę na nie z przerażeniem, bo czuję i wiem, że historia bardzo lubi się powtarzać.

 

Kobieta" - To unikalna, przynajmniej dla mnie, perspektywa zobaczenia świata z punktu widzenia lepszej połowy ludzkości. Kobiety sfotografowane w psychologicznych zbliżeniach opowiadają nam o swoich życiach szczerze i odważnie, dzielą się hojnie tym, co mają w sobie - miłością i empatią. Ich twarze mam ciągle w pamięci.

 

Twarze, plaże" - Agnès Varda, wspaniała gwiazda francuskiej Nowej Fali, zrobiła swój ostatni film z lekkością  młodziutkiej debiutantki. To dokument pełny uroku, lekki i dowcipny, który zabiera nas w bardzo osobistą podróż. Jest poruszającym hymnem miłości do świata i ludzi, zostawił mnie z poczuciem radości i sensu istnienia.